Barbaros Dizisi Bomba Gibi Geliyor! Başrolde Engin Altan Düzyatan Var

Engin Altan Düzyatan yeni dizisi ile bomba gibi geliyor. Barbaros dizisinin çekimlerine başlandı. İşte basına sızan ilk bilgiler...

Barbaros Dizisi Bomba Gibi Geliyor! Başrolde Engin Altan Düzyatan Var

 TRT 1’in yeni dizisi olan Barbaros dizisini çekimleri başladı. Gösterime girecek olan dizi Hayrettin Paşanın hayatını ve o dönemlerde olan olayları izleyicilerle buluşturmayı düşünüyor. Ana döngüsü Hayrettin Paşa olan dizi Osmanlı dönemindeki entrika aksiyonlarda bu dizide görmemiz mümkün.


Daha önce 2 Abdülhamit dizini çekimlerini yapan Es yapımı Barbaros dizisinde de reytingleri tavan yapacağını belirtti. Hayrettin Paşa’yı canlandıracağı kişi Çağatay Ulusoy olacaktı. Özel durumlardan dolayı ve anlaşmazlıklardan dolayı ES yapım Ertuğrul dizisinde başarılardan başarılara koşan Engin Altan Düzyatan olmasına karar verildi. Diziye hayat verecek olan Engin Altan Düzyatan Hayrettin Paşaya benzemek için saç ve sakallarını ona göre dizayn ettiren Düzyatan sosyal medyada paylaşarak takipçilerin beğenine sundu.

1-) Bu Dizi Benim Dönüm Noktam Olacak

TRT 1’de gösterime girecek dizinin Hayrettin Paşa’ya can verecek olan Engin Altan Düzyatan Ertuğrul dizisine 5 yılımı verdim. Çok severek ve isteyerek oynadığım dizinin erken bitmesi beni üzdü. Daha sonra kurşun dizisinde başrol oynadığım en kısa süren dizi oyunculuğumdu. Severek bu dizide de oynadım ama beklenen tarihten daha çok erken bitmesi beni çok üzdü.


Daha sonra bir telefon geldi Barbaros dizsinin başrolünü oynar mısınız diye. Hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü bu dizi benim dönüm noktam olacak. Bir Osmanlı dönemine katkısı olan önemli isimlerden birini canlandıracağım için gurur duyuyorum”. Açıklamalarda bulundu.

2-) Barbaros Filminin Konusu Nedir?

TRT 1’ de yayınlanan dizi Hayrettin Paşa’nın hayatını konu alan film o dönemde neler yaşadığını izleyicilerle buluşacaktır. Tarihi kalıntıları sunan dizide o dönemlerde yaşamış hissi verilecek. Hayrettin Paşa’nın kardeşiyle olduğu diyaloglar, Osmanlı dönemindeki katkılarını bu dizide görmekteyiz.


Denizde ilk defa gemiyi kullanıp ve kaptanlık yapan Hayretin Paşanın zorlu mücadeleleri de ekranlarda görecekseniz. İlerleyen bölümlerde Hayretin Paşa’nın sevdiklerini kaybettiği sahneleri de göreceğiz. Barbaros ismini kardeşin öldükten sonra Yavuz Sultan Selim Hayrettin Paşaya vermiştir.

Filmin ismini de oradan almıştır. Hayrettin Paşa’nın anısını çekilmiş bir dizidir. Barbaros dizisinin izleyicilerle buluşmasına çok az zaman kaldı.

3-) Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir


Etiketler

Dizi