Emeklilere Müjde 315 TL Zam Yapılıyor! Bakın Kimler Faydalanacak

Emeklilerin aylarıdır beklediği ek ücret ödenekleri başlıyor. Buna göre bir kişi 1.224 TL maş alıyorsa ek ödeme 4 ile 5 oranına yapılacak. İşte tüm detaylar...

Emeklilere Müjde 315 TL Zam Yapılıyor! Bakın Kimler Faydalanacak

Emeklilere düzenli olarak maaş ödeneği yapılıyor. Her yılın ortasında yüzde 4 ile 5 oranında maaşlarına ek olarak zam sunuluyor. Emeklileri daha çok teşvik edilmesi sağlanıyor. Bu yıl biraz daha emekli maşalarının 9 oranında zam yapılacağı düşünüldü. En az emekli maaşı olan 42 lira en yüksek emekli maaşına244 zam müjdesi yapılacağını söyledi.

Bu ayın Ocak zamları alınacağının müjdesini verdi. Eğer onaylanırsa artan zamlarla birlikte 6 oranında daha yüksek maaş alınacağını açıklandı. Bu durumda en düşük maaş ödeneği 100 TL en yüksek maaş ödeneği ise 315 TL olarak emeklilerin alınacağı duyuruldu. 4 milyon emeklinin gözleri Ocak ayındaki yapılacak zamda.

1-) Emekliye Yapılan Ek Ödemelere Talep Büyüyor

Emeklilerin aylarıdır beklediği ek ücret ödenekleri başlıyor. Buna göre bir kişi 1.224 TL maş alıyorsa ek ödeme 4 ile 5 oranına yapılacak. İlerleyen günlerde bu ödeneğin daha da yükseltilmesi görüşünde olan emekliler derneği yüzde 9 oranında artış yapılarak emeklilerin daha rahat yaşam sürmesini sağlanması gerektiğini düşünen emekliler derneği daha fazla ek ödenek çıkarılması gerektiğini savundu.

Mikrofon uzatılan emeklilere emekli maaşlarının yetmediğini bakmakla yükümlü oldukları ailesinin olduğu daha fazla ek ödenek istediklerini açıkladılar. SGK ve Bağkur emeklisine ek ödemeleri maaşlarına göre belirlenecektir. Böylelikle en az alan kişi 42 TL ek ödeme yapılacak. En yüksek maaş alan emekliye ise 315 TL ek ödemesi alacak şimdi gözler Bakanlar Kuruluna çevrildi.

2-) Ek Ödeme İçin Nereye Başvuru Yapılacak

Emekli maaşlara zam konusu tartışılırken ek ödemelerde gündemde. Ek ödeme almaları için herhangi bir yere başvuru yapılmaması gerekir. Ek ödemeden yararlanmak için emekli olmanız ve düzenli olarak bankaya emekli maaşınız yatması gerekir. Bu ek ödemeler Ocak ayının başında zamlarla beraber ek ödenek olarak verilecek. Yeni emekli olan kişi en düşük 1.071 TL alırsa maaşına ek ödenerek en fazla 53 TL alacaktır. Eğer beklenen ek ödeme oranının beşten dokuza çıkarılırsa en düşük maaş alan kişinin ek ödemesi 100 TL olacaktır.

Etiketler

Gündem